• sürekli sırt çantasıyla gezen mal tip

  22.
  rahatlığın keyfine varmış tiptir aynı zamanda. en kötü ihtimalle, alternatif olarak çapraz çanta taksa boynunun ve omzunun ağrıyacağını bilir. yıl olmuş 2016, ne yapsın bel çantası takarak mı dolaşsın!
  ... kararsiz smiley
 • ey persilvanya sen benim gezici kardeşimi dövdün

  2.
  duyarsam şaşırmayacağım ifademsi bişey.
  ... kararsiz smiley
 • entel olmaya çalışan kızın garip özellikleri

  10.
  okuduğu kitabı mutlaka elinde vede göstere göstere taşır. kendisinden başka kimse kitap okumadığı için!
  1 ... kararsiz smiley
 • tuvalete gitsem otobüs kaçar mı

  4.
  dünyanın en büyük ve en mağdur ikilemi. başlığı okurken bile o duyguyu yaşadım.
  1 ... kararsiz smiley
 • yoğurtlu semizotu

  24.
  Bir türlü sevemediğim salatamsı besinlerin başında gelmektedir kendisi. net.
  ... kararsiz smiley
 • misafirlik sonrası kapı önünde konuşmak

  6.
  Bütün gün yapılmamış yada sıra gelmemiş en önemli gıybetlerin dile getirildiği andır kendisi. Tadından yenmez.
  ... kararsiz smiley
 • coca cola vs coca cola zero

  10.
  eğer kolayı bir defada değilde göreceli olarak daha yavaş içmeyi tercih ediyorsanız kesilikle zero bu yarışı önde tamamlar. Diğeri 3. dakikadan sonra adeta bir şerbet. Aldığınız kaloriye yazık :(
  ... kararsiz smiley
 • esra isimli kızların ortak özellikleri

  11.
  Bugüne kadar adı Esra olan kimi tanıdıysam acil bir koca arayışı içindeydi. Biran önce evlenip evinin kadını ve çocuklarının anası olmak istiyordu. Değişik tesadüfler bunlar tabi.
  ... kararsiz smiley
 • kırmızı saçlı kadın

  43.
  Orhan Pamuk'un ağdalı, son derece uzun betimleme ve tanımlarından belki de ilk kez zevk aldığım roman. Kendisini okuyucuya hayal gücünü kullanacağı bir alan bırakmıyor diye eleştirirdim şimdiye değin. Halihazırda bu düşüncemden vazgeçmiş değilim fakat kitabın önemli karakterlerinden biri olan kuyucu ustasıyla ilgili gözlemleri ve tanımları gayet kıvamındaydı bu defa. Haricen daha ilk sayfalarından son sayfalarında hikayenin nasıl bağlanacağını tahmin ediyorsunuz. Dolayısıyla sürpriz bir son beklemeyin. Ayrıca iki üç sene sonra bir film yada dizi olarak karşımıza çıkarsa hiç şaşırmayacağım bir metin olduğunu da söylemeliyim. Tabi ki Pamuk alakasız yerlerde oryantalist edayla tespitler yapma hakkını bu romanında da saklı tutmuş. Herşeye rağmen okuyucuya keyif veren edebi yanı kuvvetli bir metin. Şimdiden iyi okumalar.
  1 ... kararsiz smiley
 • en ucuz sigara 20 tl olsun

  5.
  Eğer burdan başlayacaksak misaller çoğaltılabilir. Fakat herşeyin sonuna "x özgürlüğü" ibaresini yapıştırmaya meraklı bir güruh var. Sen nasıl sigara içmiyorsan bende tersine içiyorum. Gelipte yüzüne üflemediğim ve bulunduğun ortamda seni rahatsız etmediğim sürece bunun sana nasıl bir zararı dokunabilir? Mesela senin en az ortalama gelir düzeyinde yaşayabileceğin bir hayata da ihtiyacın var fakat kuvvetle muhtemel standartların o kadar düşük ve bunlara o kadar odaklanmışsın ki nasıl bir hayat yaşadığının farkında bile değilsin. Şu dünyada sahip olabileceğin bir çok şeyden ve yaşayabileceğin bir çok hazdan haberin bile yok. Ancak milleti eleştir, başkalarının -kendi isteğiyle kullandığı- bir madde hakkında atıp tut. Biliyorsun değil mi hayatında mutluluk saydığın şeyler sadece başkalarının zor duruma düştüğü durumlar ve hadi itiraf et; sen bundan zevk alıyorsun.
  ... kararsiz smiley
 • almeda abazi

  142.
  konuşması, şivesi ve duruşuyla tuhaf bir çekiciliğe sahip olan kadın. Güzel desen normal standartların ötesine geçemez işte ama dişi enerjisi yüksek bir hatun kişi.
  ... kararsiz smiley
 • gece vakti yenilebilecek en iyi ikili

  24.
  eğer anne evindeyseniz dolapta dondurma yada yoğurt kılığına girmiş boş kapların içinde sizi bekleyen her türlü zevat. Yok değilseniz krem peynir batırarak yediğiniz patates cipsleri (tabi ki kola eşliğinde) bir harika oluyor. 3 günde 3 kilo garanti (gülücük, gülücük)
  ... kararsiz smiley
 • suriyeli haberlerine yayın yasağı

  2.
  Ne zaman resmi olarak gelecek diye beklediğim, başlığı görünce biran için heyecana kapıldığım eylemsi.
  ... kararsiz smiley
 • pokemon go

  417.
  Son günlerin en güzel gelişmesi diyebilirim bu oyun için. Sayesinde sinir stres kalmadı yada odak değiştirdi diyelim...
  ... kararsiz smiley
 • yeni şeyler getiriyorum