• bilimi parayla satmak

  2.
  Simdi bilimi parayla satmak mevzusunu cokta carpitmamak lazım. Buna dair serzenişin varsa doktora da gitme röntgende çektirme. Otomobil de satın alma. Bunlarda bilim degilmi sonuçta.
  Haricen derdini daha isabetli ve ana teması acik olacak sekilde anlatırsan daha iyi olur. Mesela dershaneler bilim yuvası değildir. Bilimle uğraşmak isteyen insanların sistemde hak ettikleri yere gelebilmesi icin kullandıkları aracı eğitim kurumlarıdir sadece.
  Nitekim dostum sen bilim demissin ama üstü kapalı paralı eğitime hayır! narasi atmissin. Haklisin evet.
  1 -1 ... kararsiz smiley
 • aziz sancar bilim insanı değil diyen akademisyen

  3.
  1- Atatürkçü bir insan Türkiye Cumhuriyeti'nin cumhurbaşkanı ile pekala görüşebilir. Aziz Sancar'da oraya cumhurbaşkanının diğer bir deyişle Türkiye Cumhuriyeti devletinin bürokratik anlamda en üst makamının daveti üzerine gitmiştir. Hocanıza söyleyin kendisine böyle bir davet geldiğinde -ki gelirse tabi- doğru savunduğu şeyi yapsın ve daveti reddetsin. Fakat böyle bir durumda sonucun ne olacağını hepimiz biliyoruz zaten tartışmaya gerek yok.
  2- Aziz Sancar siyasi söylemlerde bulunuyor demişsiniz. Hangi bölümde okuduğunuzu merak ettim. su ürünleri fakültesi falan mı?
  3- Milliyetçi bir birey olmak kötü bir şey değildir. Aziz Sancar üniversite üniversite dolaşıp Türkiye'de bilime daha fazla maddi destek verilmesi gerektiğini ve gençlerin buna teşvik edilmesi gerektiğini anlatıyor. Bunun hem gençlere hemde Türkiye Cumhuriyeti devletinin ilerlemesine, gelişimine ve itibarına olumlu yönde katkı yapacağını söylüyor olmasının nesi sizi rahatsız etti?
  4- insanlar kendilerini istedikleri kimlik üzerinden tanımlarlar. bu onların tercihidir. siz kimsiniz ki bunu sorguluyorsunuz?
  5-bu yorumu yapan hocanızın ağzı laf yapıyor olabilir ve sizi bu yüzden ikna etmiş olabilir fakat kendisi Aziz Sancar'ın bulunabildiği ortamların kaç tanesinde bulunabilmiştir -yada bulunabilme ihtimali vardır- ve yine kendisinin bırakın nobeli kaç adet uluslararası yayını bulunmaktadır. açıklarsanız seviniriz. merakla bekliyoruz.
  2 -1 ... kararsiz smiley
 • ay annem sana nazar değmiş diyen psikolog

  9.
  daha derdinizi dinlemeden, herhangi bir test..v.s. uygulamadan şu antidepresanı kullan diye önünüze reçete koyan psikiyatristlere göre daha tercih edilesi bir psikologdur. bu muhabbetin devamın getirirse insanda ne sinir kalır ne stres. mis.
  1 ... kararsiz smiley
 • akşam olsa da yatsak

  30.
  her sabah bu akşam erken yatacağım hayalinden sonra ikinci sırada gelen istektir, özlemdir.
  ... kararsiz smiley
 • yeni bir ilişkiye başlayacaklara tavsiyeler

  12.
  o ilk günlerdeki heyecanınızın bir süre sonra geçeceğini bilin. dolayısıyla ilk günden itibaren karşı tarafın yaptığı ve fakat size uymayan hareketlerini şirin görerek tolere etmeyin. uygun bir dille durumunuzu izah etme yolunu seçin. yoksa hep kabul eden ve hep anlayış gösteren veya sindiren taraf olmak zorunda kalırsınız. sonuç: derin bir mutsuzluk.
  1 ... kararsiz smiley
 • saatlerce cevap beklemek

  3.
  neye sinir oluyorsanız o durum devamlı surette başınıza gelmeye başlıyor. konu ve kişi farketmeksizin devamlı surette talihsizce yaşadığım olaydır kendileri.
  2 ... kararsiz smiley
 • hepsiburada com

  664.
  birden fazla sayıda arkadaşımın bu siteden alışveriş yapmalarının ardından kartları kopyalandı ve mağduriyet yaşadılar. bilin istedim.
  4 ... kararsiz smiley
 • her sokak başına bir özel anaokulu açılması

  1.
  Ozellikle isimleri cok yaratıcıdir. Uçan kelebek, mavi pati, vizlayan ari...vs
  1 ... kararsiz smiley
 • şaka maka liselilerin okula gitmiş olması

  2.
  Oh be dedirten olaydır.
  ... kararsiz smiley
 • sena isimli kızların genel özellikleri

  10.
  Kısa boylu ve çirkin oluyorlar.
  -3 ... kararsiz smiley
 • bilgisayarın yanındaki tuvalet kağıdı

  18.
  Belki uzun saatler bilgisayar basında calışması gerekiyordur da birde ustune grip olmuştur. Iciniz fesat.
  1 ... kararsiz smiley
 • trollük ile orospu çocukluğu arasındaki ince çizgi

  79.
  Yoktur.
  -1 ... kararsiz smiley
 • dedelerimizin mezar taşını okuyamıyoruz

  229.
  Latin alfabesinde okuduğun seylerden cok seyler anladığın ve bizlere de yansittigin icin haklisin troll kardeş :p
  1 ... kararsiz smiley
 • tarık akan ın kabirdeki ilk günü

  10.
  Simdi kısa bir aciklama yapmadan geçmeyelim. Tarık Akan'in kabirde azap çekeceğini düşünen ve bunu agiz dolusu kusan tipler varya. Bunlar ne yaptıklarının farkında değiller. Be cahil. Sen Allah'ın hükmünü nerden bileceksin ki onun adına konuşup burda ahkam kesiyorsun. Bilmiyorsan söyleyelim. Buna ıslam dininde şirk derler. Okuyacaksan adam gibi duanı oku sonrada cek git. Islam guzel ahlak gerektirir ve bu guzel ahlaka ölen kısının arkasından kotu konuşmamakta dahildir.
  6 -1 ... kararsiz smiley
 • mezar taşına yazılası sözler

  102.
  Allah ile olduktan sonra ölüm de ömür de hostur...
  1 ... kararsiz smiley
 • yazarları an itibariyle mutsuz eden şeyler

  175.
  Cok uykumun olması, buna ragmen sözlükte takılmaya devam etmem ve surda agiz tadiyla okunacak, okurken keyif alınacak dogru duzgun entry bulma konusunda yasadigim zorluklar. Kimi hayatında yaptıgı yada yaşadığı saçmalıkları anlatmış kimiyse aklına gelen sacma sapan fikirleri kit aklıyla başlığa taşımış. Gelip ilk entryde yazdigini savun desen nerde kendisinde o kapasite? Son olarak birde agir troller var. Insanda azıcık kişilik olur be trolcuk ama azıcık. Simdi bu uc kategorideki entryleri çıkarınca ne kalıyor bir düşünelim. Sözlüğe yakışır nitelikteki entry ve konu başlıkları ne kadar az degil mı? Gercek yazarlık bu degil!
  ... kararsiz smiley
 • eski sevgilinin sosyal medyada laf çarpması

  6.
  Sen ustune alınıyor olmayasin sakın?
  ... kararsiz smiley
 • hıçkırığı geçirtmenin yolları

  50.
  Tıbbi olarak en basit ve etkili çözüm bol bol su icmektir. Yok güneşe bak yok nefesini tut. Boğazı'nın derinliklerinde boruda kalmis mideye inememiş yiyecek parçasını nefesini tutarak mı midene indirmeye ve hıçkırıktan kurtulmaya calisiyorsun. Enteresan.
  ... kararsiz smiley
 • cuma günleri tatil olsa ne olur

  2.
  Cumartesiye pazara dokunmayacaksan iyi olur hos olur * daha ne olsun *
  ... kararsiz smiley
 • sevmek mi güzel sevilmek mi sorunsalı

  176.
  Edebiyatı bırakın. Tabiki sevilmek!
  2 ... kararsiz smiley
 • yeni şeyler getiriyorum